να'ναι η ψυχή στο στόμα του, και να μη βγάζει λέξη...

Λευτέρης

Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2009

χάσαμε 7-9 στο πόλο

Ο Ολυμπιακός επικράτησε δύσκολα με 9-7 του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη, με αποτέλεσμα να μείνει χωρίς συγκάτοικο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Κορυφαίος για τους νταμπλούχους Ελλάδας, ο αρχηγός της, Θοδωρής Χατζηθεοδώρου, ο οποίος σημείωσε τέσσερα τέρματα, συμβάλλοντας έτσι τα μέγιστα στη νίκη των «ερυθρολεύκων».
Οκτάλεπτα: 2-2, 3-3, 2-3, 0-1
Πανιώνιος: Τσαμαντάκης, Παπαδόγκωνας, Θωμάκος, Μουρίκης, Μάζης 2, Χατς
Oλυμπιακός: Ντόσκας, Θεοδωρόπουλος 2, Φουντούλης 2, Χατζηθεοδώρου 4

--------------------

Σχόλιο: Κανένας δεν αμφισβητεί πως ο Ολυμπιακός έχει μεγάλη ομάδα στο πόλο, αλλά όποιος είδε το παιχνίδι, είδε πως το αποτέλεσμα αυτό, είναι κατασκεύασμα των διαιτητών. Ο Πανιώνιος κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλο του, και στο πρώτο ημίχρονο έμεινε ισόπαλος, γιατί μας φάγανε τουλάχιτον 2 πέναλτυ, τα φάουλ σφυριζόντουσαν μονόπλευρα, και δεν έφηναν με τίποτα τον Πανιώνιο να πάρει κεφάλι. Μόλις ο Ολυμπιακός πήρε κεφάλι στο σκορ, οι διαιτητές άρχισαν να σφυρίζουν 50-50. Αλλά ήταν φανερό, πως έτσι και ισοφαρίζαμε, θα τον ξανάσπρωχναν τον Ολυμπιακό.
Μεγάλη εμφάνιση του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, που επίσης τον κράτησε στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο.