να'ναι η ψυχή στο στόμα του, και να μη βγάζει λέξη...

Λευτέρης

Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

σημαντική νίκη

Σημαντική νίκη 1-0 με γκολ του Κούτσι, σήμερα στην Νέα Σμύρνη εναντίον του Παναιτωλικού.
Ο Πανιώνιος μέχρι το 75ο λεπτό κυριάρχησε στο γήπεδο και δίκαια έφτασε στην νίκη. Στο τελευταίο δεκάλεπτο υποχωρήσαμε αδικαιολόγητα, λογικά όμως έπαιξε ρόλο και η κούραση από την υπερπροσπάθεια της Τετάρτης.

Ήδη με τον Μάντζιο στον πάγκο και με παίκτες λιγότερο βεντέτες, παίρνουμε νίκες εντός έδρας, πήραμε την πρόκριση με τον Παναθηναϊκό στο κύπελο, και βλέπουμε σαφώς καλύτερη μπάλα.

Δεδομένου ότι το νέο ρόστερ είναι πιο οικονομικό και τα χρέη της ΠΑΕ γίνονται διαχειρίσιμα, η ομάδα δείχνει πως μπορεί να μαζέψει και τους βαθμούς που θα μας δώσουν την αγωνιστική σωτηρία.