να'ναι η ψυχή στο στόμα του, και να μη βγάζει λέξη...

Λευτέρης

Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

Έτσι!!! 1-2 στο Περιστέρι

Με ανατροπή στο σκορ γιατί βρεθήκαμε να χάνουμε με 1-0 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με γκολ του Φανούρη μετά από ηρωική προσπάθεια και σουτ του Κοντοέ, και με το 5ο γκολ του Μήτρογλου μετά από ασίστ του Φανούρη, ο Πανιώνιος έκανε αυτό που έπρεπε: Πήρε μια σπουδαία νίκη, νίκη που εάν όλα πάνε καλά στα επόμενα παιχνίδια οδηγεί την ομάδα στην σωτηρία.

MVP o Μάχο, που στις καθυστερήσεις έκανε εκπληκτική απόκρουση σε  εξ επαφής κεφαλιά από την μικρή περιοχή.

Επιτέλους, να χαμογελάσουμε κι εμείς λιγάκι. Ένα μεγάλο μπράβο στην ηρωική προσπάθεια όλων των παικτών.

Άρης, 30 βαθμοί: Κέρκυρα*, Πανσερραϊκος, Αστ. Τρίπολης*, Ολυμπιακός Βόλου, Ξάνθη*

Κέρκυρα, 30 βαθμοί: Άρης, Παναθηναϊκός*, Πανιώνιος, Εργοτέλης, ΠΑΟΚ*

Πανιώνιος, 29 βαθμοί: Λάρισα, Ηρακλής*, Κέρκυρα*, Πανσερραϊκος, Αστ. Τρίπολης*

Ατρόμητος, 28 βαθμοί: Εργοτέλης*, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ*, Ολυμπιακός, Καβάλα

Αστέρας Τρίπολης, 25 βαθμοί: Ολυμπιακός Βόλου, Ξάνθη*, Άρης, Παναθηναϊκός*, Πανιώνιος

Λάρισα, 23 βαθμοί: Πανιώνιος*, Εργοτέλης, ΠΑΟΚ*, ΑΕΚ, Ολυμπιακός*

Πανσερραϊκός, 17 βαθμοί: Ξάνθη, Άρης*, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος*, Εργοτέλης