πρεμιέρα για τις γυναίκες στο πόλο

Κολ. Ν. Σμύρνης, 16:00   Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης.

Δύσκολο παιχνίδι και στο βόλεϊ γυναικών, 13:30 Πανιώνιος - Ολυμπιακός.

Στις 17:15 παίζουμε μπάλα στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο, χωρίς Εστογιανόφ.

YΓ. 3 ήττες στα 3 παιχνίδια που παρακολούθησα. Στο βόλεϊ δεν είχαμε ελπίδες, αν και το τρίτο σετ μπορούσαμε να το πάρουμε, είχαμε 2 σετ ποϊντς, το χάσαμε τελικά με 26-28 ( και 0-3 σετ το παιχνίδι), ήττα με μεγάλη διαφορά και στο γυναικείο πόλο, ήττα και στο ποδόσφαιρο. Και αν στα 2 πρώτα η διαφορά δυναμικότητας των ομάδων δεν άφηνε περιθώρια, στο ποδόσφαιρο αξίζαμε τουλάχιστον το χι, και ενώ ευτυχήσαμε να προηγηθούμε, βρεθήκαμε σε λίγα λεπτά να χάνουμε με 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Θα ήθελα να επισημάνω ότι στο πόλο γυναικών δεν υπήρχε εισιτήριο, ενώ στο βόλεϊ ίδρωσαν να μαζέψουν τα χρήματα που θα έπρεπε να πληρώσουμε τους διαιτητές. Τα 5 ευρώ (του εισιτηρίου-ενίσχυση) είναι πολύ σημαντικά, ο κάθε φίλαθλος που τα δίνει βοηθάει εμπράκτως την ομάδα μας. Δεν είναι δυνατόν να κάνουν τα πάντα ορισμένοι για να μην πληρώσουν αυτό το συμβολικό αντίτιμο.