να'ναι η ψυχή στο στόμα του, και να μη βγάζει λέξη...

Λευτέρης

Κυριακή 1 Απριλίου 2012

ήρωας ο Σιδεράκης

Το σκορ άνοιξε στο 60ό λεπτό ο Κούτσι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, το οποίο καταλογίστηκε για χέρι του Τόμας μέσα στη μεγάλη περιοχή. Απίστευτο και όμως αληθινό, σφυρίχτηκε πένταλτυ υπέρ μας!!!

Οι τρεις βαθμοί (υπερπολύτιμοι στη μάχη της παραμονής) εξασφαλίστηκαν  στο 90ό λεπτό, με τον Κούρντι να σημειώνει με σουτ έπειτα από ατομική ενέργεια το 2-0.
Η εικόνα του αγώνα ήταν διαφορετική στο πρώτο ημίωρο του παιχνιδιού, όταν οι Σουμπίνιο και Πόποβιτς έχασαν δύο καλές ευκαιρίες για τον Λεβαδειακό, με τον, Σιδεράκη, να είναι σε ετοιμότητα και να κρατάει το πολύτιμο μηδέν στην άμυνα.

Ο Πανιώνιος έφτασε τους 32 βαθμούς. Τέλος καλό, όλα καλά.