να'ναι η ψυχή στο στόμα του, και να μη βγάζει λέξη...

Λευτέρης

Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2008

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-3

Παρά το θετικό αποτέλεσμα, η εμφάνιση του Πανιωνίου δεν με ικανοποίησε. Μέχρι το 0-1 παίζαμε σαφώς καλύτερα, αλλά... ήταν φανερό ότι θέλαμε αλλά δεν μπορούσαμε, με έναν ιδιαίτερα αδύνατο αντίπαλο. Μετά το 0-1, τα πράγματα γίνανε ακόμα χειρότερα. Ένας γελοίος διαιτητής, έδινε τα φάουλ άλλα αντ άλλων, σε μια φάση που δεν ήταν ούτε καν φάουλ έδειξε κίτρινη στον Κουμουρτζί, το πράγμα δεν πήγαινε καλά, και το 1-1 έγινε φυσιολογικά. Ευτυχώς που ο Θρασύβουλος είχε κι αυτός τα χάλια του, και καταφέραμε και πήραμε το παιχνίδι, ο γελοίος ο διαιτητής έδειξε κίτρινη κάρτα τον τερματοφύλακα μας τον Κρέσιτς σε μια φάση που τον έστειλε στο νοσοκομείο, 6 λεπτά καθυστερήσεις (!!!) στο τέλος, αλλά τέλος καλό, όλα καλά. Ο Εστογιάνωφ είναι ότι καλύτερο έχει αυτήν την στιγμή ο Πανιώνιος, φοβερός παίχτης. Εαν κάνει καμμία μαλακία η διοίκηση και τον δώσει, θα γίνει της πουτάνας.

Η ομάδα δεν παίζει καλά, κι αν δεν αλλάξει αυτό σύντομα, δεν βλέπω προκοπή φέτος. Είμαστε μόνο 3 βαθμούς μακριά από την 5η θέση, αλλά και μόνο 4 από τον υποβιβασμό.